INGCO Circular Saw Blade 10 inch 60T Model TSB125423
SKU : TSB125423
0 Sold
no reviews
Quantity
Wishlist
Product description
Key FeaturesINGCO Circular Saw Blade 10 inch 60T Model TSB125423
  • Versatile Compatibility: With a standard 30mm arbor and included reduction rings (16mm and 25.4mm), this blade can be used with most 10-inch circular saws and miter saws.
Technical Specifications:
  • Model: TSB125423
  • Blade Diameter: 10 inches (254 mm)
  • Number of Teeth: 60T
  • Arbor Size: 30 mm (includes reduction rings for 16 mm and 25.4 mm)
  • Blade Thickness: 1.8 mm
  • Kerf: 2.8 mm