INGCO Digital Multimeter Model DM360011
SKU : DM360011
0 Sold
no reviews
āļŋ390
āļŋ268
Quantity
Wishlist
Product description
Key FeaturesINGCO Digital Multimeter Model DM360011
  • Comprehensive Measurement Functions: Capable of measuring a wide range of values,
  • including:
    - DC Voltage
    - AC Voltage
    - DC Current
    - Resistance
Specifications
  • Model: DM360011
  • Display: Digital (LCD)
  • DC Voltage Measurement (DCV): Up to 600V
  • AC Voltage Measurement (ACV): Up to 600V
  • DC Current Measurement (DCA): Up to 10A
  • Battery: 9V (included in the set)